Wszystkie suknie ślubne "Przyjaciół"
Opublikowano: 13-10-2014

Czy uwierzycie, że w październiku 20 lat temu wyemitowano pierwszy odcinek „Przyjaciół”? Twórcy początkowo nie spodziewali się tego, jak wielkim sukcesem okaże się serial. Telewidzowie przed 10 sezonów śledzili perypetie grupy przyjaciół. My na okrągłą rocznicę urodzin serialu postanowiliśmy zrobić przegląd wszystkich sukien ślubnych „Przyjaciół”. Zapraszamy we wspólną podróż aleją wspomnień:)

 

SPOILER ALERT Jeżeli ten artykuł czyta osoba, która nie oglądała „Przyjaciół” (co wydaje nam się niemożliwe!) to uprzedzamy, że poniżej zdradzimy trochę faktów.

 

Więc przeżyjmy to jeszcze raz:

 

Już w pierwszym odcinku objawia nam się Rachel Green w sukni ślubnej. Okazuje się, że uciekła sprzed ołtarza! Wejście trochę jak z Hitchcoca – trzęsienie ziemi a potem może być tylko mocniej. I ta suknia i welon z połowy lat 90.!


źródło: blog.bridea.co.uk
 

Kolejnymi pannami młodymi są Carol i Susan. Nie decydują się one na tradycyjne rozwiązania bo i cała ceremonia nie jest tradycyjna. Nam w pamięci pozostają w szczególności nakrycia głowy.

 
źródło: blog.bridea.co.uk

Jak już przypominaliśmy na początku, Rachel uciekła sprzed ołtarza. Jednak ponieważ chciała pozostać w dobrych stosunkach z byłym narzeczonym, byłą przyjaciółką i dawnymi znajomymi to zgodziła się zostać druhną na ślubie byłego. Pannę Green oglądamy wielkiej, różowej bezie, a Mindy – panna młoda prezentuje się nam w typowej dla tamtego okresu sukni i kapelutku.


źródło: thestylepressco.com.au

Kolejna odsłona tematyki ślubnej nastąpiła gdy bohaterowie zaczęli przygotowywać się do ślubu Rossa i Emily. Ponieważ wszystko było organizowane na wariackich papierach i w ogromnym pośpiechu to suknię z butiku odbiera Monika. Jakoś wszystkie bohaterki popadają w lekką melancholię, jedno wiedzie do drugiego i nagle mamy imprezę w sukniach ślubnych. Monika zakłada suknię przyszłej bratowej, Rachel poddaje recyklingowi swoją starą suknię ślubną, a ciężarna Phoebe swoją wypożycza z salonu „Nigdy nie jest za późno”. Patrząc na dziewczyny dochodzimy do wniosku, że w sumie te suknie można czasem przewietrzyć, „you know, for clubbing”. I niekoniecznie z okazji Halloween.

 
źródło: coffee-and-heels.com

Wybranka Rossa ToSkomplikowane Gellera, czyli Emily, decyduje się na prostą suknię (nadrabia za to piętrową fryzurą;) ). Przedsięwzięcie pod hasłem „London Baby” od początku nie szło tak jak powinno i wiadomo było, że to się skończy katastrofą. Nam jednak w pamięci zostało piękne, romantyczne miejsce ceremonii; nawet ruiny mogą wyglądać zjawiskowo przy odrobinie inwencji.

 
źródło: fempop.com

Po wielu perypetiach, zwrotach akcji i różnych innych, w końcu przed ołtarzem stają Monika i Chandler. Monika długo i z obsesyjną dbałością przygotowywała się do swojego wielkiego dnia. Trzeba przyznać, że sama również wyglądała perfekcyjnie. Wybrała prostą, ponadczasową suknię i welon. Jesteśmy pewne, że ta stylizacja za kolejne 20 lat będzie wciąż wyglądała dobrze.

 
źródło: listal.com

Ostatnią panną młodą „Przyjaciół” była Phoebe. Jak to w serialu nie wszystko poszło według planu. Miał być klasyczny, elegancki ślub w sali bankietowej, ale śnieżyca pokrzyżowała plany. W efekcie mamy romantyczną ceremonię ze śniegiem i dużą ilością światełek choinkowych – jest pięknie. A Phoebe otrzymuje od nas złota gwiazdkę prymusa kiedy decyduje się zrezygnować z płaszcza po to żeby zaprezentować się pięknie w sukni ślubnej. No i zostaje legendarnym „swoim czymś niebieskim”.


źródło: listal.com


Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ


strza?ka do gĂłry