5 prostych sposobów na piękną ceremonię
Opublikowano: 07-02-2014
źródło: whiteavenue.co.uk

Ceremonie kościelne zwykle przebiegają według określonego schematu. Młodzi planując ślub i wesele nie przywiązują duże uwagi do kwestii związanych z tą częścią wydarzenia. Jednak jest kilka rzeczy na które należałoby zwrócić uwagę wcześniej aby uniknąć nieporozumień i mieć wszystko pod kontrolą. Oto nasza lista:

1. Składajcie przysięgę SOBIE!

Przysięga to niewątpliwie jeden z bardziej stresujących momentów Waszego Wielkiego Dnia. Składacie sobie obietnice w obecności bliskich, nierzadko pierwszy raz macie okazję mówić do mikrofonu, a dodatkowo trzeb powtórzyć bezbłędnie! No każdy może stracić zimną krew! Ale pamiętajcie – mówcie do siebie, bo to sobie przysięgacie. Nie księdzu, nie fotografowi, no i nie podłodze! A w dodatku będziecie mieli ładniejsze zdjęcia!

2. Zaproście gości i rodzinę, żeby siedzieli blisko Was.

Kościoły to z reguły duże obiekty. Tak duże, że rzadko, która para ma szansę wypełnić gośćmi wszystkie ławki. Poproście wcześniej gości aby usiedli bliżej Was. Możecie również poprosić rodziców i świadków aby dyskretnie pomogli przed ceremonią i zaprosili wszystkich do przodu. Dzięki temu goście lepiej zapamiętają uroczystość, no i zdjęcia będą ładniejsze!

3. Kontrola ruchu.

Ustalając ostatnie szczegóły z księdzem, który będzie wam udzielał śluby dowiedzcie się, ile par tego dnia bierze ślub i czy bezpośrednio przed i po waszej uroczystości są kolejne. Tym sposobem będziecie przygotowani na ewentualne opóźnienia, a także będzie wam łatwiej pokierować gośćmi składającymi życzenia. Jeżeli bierzecie ślub w szczycie sezonu, a ksiądz ma rozpisane kolejne pary co 40 minut zastanówcie się czy nie lepiej będzie przyjmować gratulacje i życzenia od gości już na sali, w której odbędzie się wesele? Tylko pamiętajcie, żeby wcześniej poinformować o tym wszystkich.

4. Dress code dla fotografa.

Jeżeli nie znacie fotografa, który będzie uwieczniał ten ważny dzień, to na wszelki wypadek bardzo dyskretnie zapytajcie go o to jak ubiera się na śluby i wesela. Przyznajemy, że zdarza się to niezwykle rzadko, ale czasem z potrzeby wygody fotograf może poświęcić elegancję. Przyznasz, że biegający przed ołtarzem fotograf w krótkich spodenkach, letniej koszuli w kolorową kratkę i białych sportowych butach (tak, będzie cichutko się poruszał, ale nie o to chodzi!) będzie stanowił duży kontrast dla reszty zebranych. I odwróci od Ciebie uwagę! Fotograf (tak samo jak kamerzysta) powinien wmieszać się w tłum i być niezauważalny, żeby nie krępować gości. Jeżeli pełny garnitur będzie go krępował, to marynarka, ciemne spodnie i ciemne buty powinny być idealnym rozwiązaniem.

5. Rzut za 100 punktów.

Jest tradycją że młodą parę po wyjściu z kościoła obsypuje się na szczęście różnymi rzeczami. W zależności od regionu czy nawet rodziny, pary obsypywane są ryżem, zbożem, drobnymi monetami, płatkami róż. Bez względu na to co wybierzecie, zapytajcie najpierw księdza czy w ogóle możecie. Nie wszędzie jest to mile widziane ze względów porządkowych. Trudno się temu dziwić. Wyobraź sobie sytuację, kiedy jednego dnia udzielanych jest 8 ślubów i każdy chciałby się czymś posypać, wtedy wieczorem na chodniku przed kościołem mamy przedziwną mieszankę produktów spożywczych. Dlatego jeżeli nie chcecie alby wasi świadkowie i rodzice biegali z miotłami pod kościołem, a goście czekali niecierpliwie na wasz przyjazd – zapytajcie, czy możecie zostać obsypani ryżem na szczęście.


Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ


strza?ka do gĂłry