Sesja ślubna na wyjeździe
Opublikowano: 22-08-2014
źródło: boho-weddings.com

Wymyślenie ciekawej sesji zdjęciowej nie jest łatwą sprawą. Każda para chciałaby mieć oryginalną pamiątkę, taką sesję jakiej jeszcze nie miał nikt. No i napotykamy na problem – o ciekawy pomysł wcale nie jest tak łatwo.

Fotografowie często mówią, że każda para ma inną chemię, i że to od tej chemii zależą zdjęcia i że nigdy te sesje nie są takie same. No może i tak. Ale przypomnij sobie zdjęcia znajomych i rodziny z ich sesji ślubnych. Zwykle są to starówki miast (ewentualnie pobliskie dworki lub pałacyki), pola lub ścierniska, kiedyś jeszcze modne były wyłączone fabryki i walące się magazyny (taki kontrast z pięknie ubraną młodą parą). Uwielbiamy szczyt sezonu ślubnego, kiedy każdego wieczoru na starym mieście można spotkać przynajmniej cztery pary robiące sobie zdjęcia. Pewien zaprzyjaźniony fotograf podesłał kiedyś zakulisowe zdjęcie z sesji ślubnej. W bramie jedna para robiła zdjęcia, a dwie kolejne pary (!) grzecznie stały ze swoimi fotografami w kolejce do podobnych ujęć. SerioJ  Bo o oryginalny pomysł na sesję jest trudno.

My wam dzisiaj proponujemy wyjazdową sesję ślubną. Dlaczego nie połączyć waszej podróży poślubnej z sesją zdjęciową? Możecie zaprosić fotografa na dwa dni podczas waszego dłuższego wyjazdu, lub pojechać do waszego ulubionego miasta specjalnie na sesję. Może to być miejsce, gdzie zawsze chcieliście pojechać, lub w jakieś ważne miejsce, do którego zawsze chcieliście wrócić. W tym przypadku sky is the limit jest dobrym podsumowaniem.


greylikesweddings.com


Na krótki, weekendowy wyjazd polecamy europejskie stolice: Londyn, Paryż czy Rzym. Przeloty zajmą wam tylko kilka godzin i będziecie mieli dużo czasu na fotografowanie. Jeżeli dodatkowo zarezerwujecie hotel w centrum to wszystkie ważne punkty będziecie mieli w niewielkiej odległości i wszystko pójdzie sprawnie. Pamiętaj jednak, żeby wcześniej z fotografem przedyskutować wszystkie ujęcia na, na których wam szczególnie zależy i miejsca, które chcecie uwiecznić. Sprawdźcie również jak tam dojechać i czym. Spontaniczne zachowania w obcym mieście, kiedy dodatkowo czujecie presję czasową, a ty masz wrażenie, że wszyscy się na ciebie patrzą mogą wpływać stresująco na was a to może niestety być widoczne w końcowym efekcie.

I nawet jeżeli będziecie podpierać wieżę w Pizie, dotykać palcem wskazującym czubka Piramidy Luwru czy całować się pod Wieżą Eiffla to i tak masz gwarancję, że nikt z twoich bliskich nie będzie miał podobnej sesji ślubnej.theparisphotographer.com


Jak się przygotować to wyjazdowej sesji? Z pewnością jest to nieco droższa opcja niż zdjęcia w waszym rodzinnym mieście, jednak są sposoby na zminimalizowanie kosztów. Jeżeli zdecydujesz się na wyjazd dużo wcześniej masz szanse upolować naprawdę tanie bilety i hotel. Musisz być zdecydowana i trzymać rękę na pulsie. W przypadku sesji wyjazdowej najważniejsze chyba są ustalenia z fotografem. Najwcześniej jak tylko to możliwe poinformujcie go, że marzy wam się wyjazd. Wasz fotograf będzie musiał zarezerwować dla was dużo więcej czasu (a w sezonie weselnym czas dobrego fotografa jest na wagę złota). Ustalcie też wcześniej koszty związane z wyjazdem fotografa, to czy rezerwujecie mu hotel i bilety, czy leży to po jego stronie. Take szczegóły wpływają nie tylko na cenę ale przede wszystkim na atmosferę między wami i to jak wam się będzie pracowało.

benstirling.com


Na koniec jeszcze praktyczna rada od Nasz Wielki Dzień!

Nie przejmuj się suknią ślubną i jej transportem. Jedyny problem jaki ona może sprawiać to to, że będzie zajmowała dużo miejsca w walizce – to przyznajemy może być ograniczająceJ Ale wszelkie załamania i zagniecenia materiału niech ci nie spędzają snu z powiek! Będziesz już po ślubie i weselu czyli suknia najgorsze będzie miała już za sobą. A z zagnieceniami poradzisz sobie bez problemu. Kiedy już dotrzecie do hotelu powieś suknię na wieszaku w łazience. Odkręć gorącą wodę i zrób w łazience łaźnię parową. Gorąco, wilgoć i para zdziałają cuda zarówno na twojej sukni jak i na garniturze twojego małżonka.


brideswithoutborders.com


Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ


strza?ka do gĂłry