Ślubny makijaż - trendy i zasady
Opublikowano: 26-08-2014
źródło: beautyfullblog.si

Makijaż ślubny to połączenie kilku typów makijażu, które w zgrabny sposób tworzą całość. Łączy w sobie elementy makijażu dziennego, wieczorowego a także fotograficznego. Dla odważnych panien młodych można dołożyć odrobinę ekstrawagancji.

Makijaż ślubny ma subtelnie podkreślać urodę panny młodej a także tuszować niedoskonałości skóry. Natomiast nie może być przerysowany i nie może stwarzać wrażenia maski.

Wiele panien młodych zastanawia się jaki powinien być ten makijaż? Jasny czy ciemny? Bardziej podkreślony czy wręcz niewidoczny? Podkreślone oczy czy może usta? Jaki jest najodpowiedniejszy? Na co zwrócić uwagę a czego się wystrzegać?

Panna młoda ma wyglądać idealnie nie tylko na żywo ale także na zdjęciach. Makijaż musi być na tyle wyrazisty, aby ładnie podkreślał oczy lub usta, w zależności od tego na czym się skupiamy, oraz kości policzkowe i brwi. Skóra ma być idealnie wyrównana i zmatowiona, zatuszowane cienie pod oczami i zmiany na skórze takie jak przebarwienia, wypryski czy naczynka. Musi być dopasowany do sukni ślubnej, dodatków, kwiatów, fryzury a przede wszystkim do urody panny młodej. To wyjątkowy dzień i w związku z tym nasza panna młoda ma czuć się wyjątkowo i pięknie. Więc istotne jest to, aby w makijażu który jej zaproponujemy czuła się dobrze.

Makijaż ślubny ma być trwały, ponieważ musi wytrzymać przez cały ślub i zabawę weselną. dlatego bardzo istotne jest to, aby kosmetyczka wykonująca makijaż pracowała na dobrej jakości kosmetykach. Mowa tu zarówno o podkładach i korektorach, jak i cieniach, różach, szminkach, błyszczykach etc. Dużą rolę odgrywają także bazy pod makijaż. Powodują, że skóra staje się gładsza, bardziej jednolita, a podkład trzyma się zdecydowanie dłużej niż bez jej użycia. To samo dotyczy baz na powieki. Powodują one, że cienie trzymają się dłużej a kolory stają się bardziej intensywne niż w rzeczywistości wyglądają w opakowaniu. Należy zwrócić uwagę również na to, czy kosmetyczka na sam koniec spryskuje makijaż specjalnym preparatem utrwalającym. Jest to bardzo istotne, gdyż dzięki niemu cały makijaż wytrzymuje bez żadnych problemów do białego rana wyglądając przy tym świeżo i idealnie do samego końca.

Kolejną i jednocześnie ostatnią rzeczą na którą należy zwrócić uwagę to makijaż próbny. Warto się na niego zdecydować, gdyż dzięki temu zobaczymy jak makijaż utrzymuje się przez cały dzień, czy dobrze się w nim czujemy, czy kolory są odpowiednie, czy skóra nam się nie świeci a cienie się nie wałkują. Po za tym wizja wizażystki może nieco odbiegać od naszej, dlatego istotne jest to aby oszczędzić sobie nerwów oraz stresów i zadbać o to wcześniej. W tym przypadku pójście na żywioł i niedecydowanie się na makijaż próbny to ogromny błąd, który może się skończyć „ ślubną katastrofą”.  Dominika Tkaczuk

  kosmetolog

  salonbeauty-med.pl/

  facebook.com/salonkosmetyczny.beautymed
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ


strza?ka do gĂłry