Niepublikowane zdjęcia ze ślubu Karola i Diany wystawiono na aukcję
Opublikowano: 23-08-2015
źródło: dailymail.co.uk

Gratkę dla kolekcjonerów przygotował dom aukcyjny RR Auction na 24 września. Właśnie wtedy zostaną zlicytowane niepublikowane nigdy wcześniej zdjęcia ze ślubu Diany i Karola.

Te nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia przedstawiają królewski ślub od kuchni. Wszyscy widzieli zdjęcia z Katedry Westminster czy młoda parę pozdrawiająca zebranych z balkonu  pałacu.  Do historii przeszedł moment przyjazdu Diany na ceremonię! Jednak te zdjęcia są wyjątkowe. Tylko jednej osobie pozwolono robić zdjęcia zakulisowe. Fotografem, który uchwycił te wyjątkowe momenty był Lord Lichfield – jedyny fotograf, który towarzyszył w tym dniu rodzinie królewskiej. Po ceremonii stworzył oficjalny album ze zdjęciami i w kilku kopiach podarował rodzinie królewskiej. Zdjęcia, które będą przedmiotem licytacji we wrześniu nie znalazły się w albumie. Zostały podarowane w prezencie asystentce fotografa w podziękowaniu za pomoc w ustawianiu światła w sali tronowej. Ta przez lata przechowywała je w rodzinnym albumie.

Kolekcja liczy 14 zdjęć – 7 kolorowych i 7 czarnobiałych. Przedstawia rodzinę królewską w Pałacu Buckingham tuż po ceremonii ślubnej. Widzimy na nich Dianę w otoczeniu druhen, pocieszającą, lub dodającą otuchy pięcioletniej Clementine Hombro (Clementine to jedyna druhna, którą Dania mogła wybrać sama, i była to jedna z jej podopiecznych; przed ślubem z Karolem Diana była przedszkolanką), Dianę przygotowującą się do oficjalnych zdjęć, czy Elżbietę II spoglądającą na ekran, na którym widać tłum poddanych czekających na rodzinę królewską.

Ślub Karola i Diany odbył się 29 lipca 1981 roku. Był to moment przełomowy tak dla dworu brytyjskiego jaki i dla kultury masowej. Książę, przyszły król, poślubił dziewczynę z ludu. Była to pierwsza tego typu uroczystość szeroko relacjonowana przez media. Księżna Diana zawładnęła sercami i wyobraźnią na długie lata i zmieniła sposób postrzegania monarchii przez poddanych.


źródło: dailymail.co.uk


źródło: dailymail.co.uk


źródło: dailymail.co.uk

źródło: dailymail.co.uk


Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ


strza?ka do gĂłry